E-skierowanie na rehabilitację

Drodzy pacjenci,

zgodnie z najnowszymi zmianami wprowadzonymi rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 19 listopada 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie skierowań wystawianych w postaci elektronicznej w Systemie Informacji Medycznej (dziennikustaw.gov.pl)) z dniem 26 listopada 2021 r. podmioty lecznicze posiadające umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej wystawiają skierowania na rehabilitację leczniczą w postaci elektronicznej.

Od 9 stycznia 2022 roku skierowania na rehabilitację mogą być wystawiane wyłącznie w formie elektronicznej. Skierowania w formie papierowej mogą zostać wystawione jedynie w przypadku awarii systemu.

Zmianie nie uległy natomiast obowiązkowe elementy, które powinny zostać zawarte w skierowaniu na rehabilitację Jeśli niektórych danych nie można wpisać poprzez formularz e-skierowania, a są niezbędne (np. informacja o przeciwwskazaniach do rehabilitacji, pkt. w skali Rankina, komentarze i uwagi lekarza, zlecone zabiegi itp.), należy te informacje wpisać w polu edytowalnym.

Skierowania bez wskazania chorób współistniejących bądź braku przeciwskazań do rehabilitacji nie będą przyjmowane!

Aby zarejestrować się na zabiegi należy podać czterocyfrowy kod dostępu do e-skierowania + swój PESEL.

Dodatkowo prosimy o zwrócenie uwagi na to do jakiej jednostki zostało wystawione skierowanie – w przypadku naszej placówki powinny być to:

1) Fizjoterapia ambulatoryjna – wystawienie skierowania bezpośrednio na zabiegi – w tym przypadku właściwe komórki organizacyjne to:

1310 Dział (pracownia) fizjoterapii lub
2146 Zespół rehabilitacji domowej.

3) Fizjoterapia domowa – wystawienie skierowania bezpośrednio na zabiegi– w tym przypadku właściwe komórki organizacyjne to:

2146 Zespół rehabilitacji domowej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s